فروش : 09136847590  پشتیبانی : 0921537718

دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک به عنوان کامل‌ترین و پیشرفته‌ترین نمونه دستگاه در بین مجموعه دستگاه‌های تولید فنس است که در زمان کمتری می‌تواند بیشترین متراژ توری حصاری یا فنس را تولید کند.

امروزه در کارهای صنعتی برای صرفه‌جویی در وقت و بالا بردن میزان تولید، می‌توان از تکنولوژی روز به بهترین شکل ممکن بهره گرفت.
استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته  و خودکار در هر صنعتی می‌تواند کارایی شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی را بیشتر کند و  باعث افزایش راندمان آن شود.

فهرست مطالب

در اکثر شرکت‌های تولیدی برای بالا بردن کیفی و کمی تولیدات، از ماشین‌آلات تمام اتوماتیک و خودکار استفاده می‌شود تا بتوانند در مدت زمان کمتری حجم بالاتری از محصولات خود را تولید و به بازار عرضه کنند.
در بین صنایع ماشین‌سازی مدرن، ساخت دستگاه‌های فنس‌بافی تمام هوشمند از جایگاه خوبی برخوردار است. از این رو شرکت‌های سازنده ماشین‌آلات اتوماتیک فنس‌بافی در تلاش هستند با بهینه کردن دستگاه‌های خود بتوانند خدمات بهتری را به سفارش‌دهندگان دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک ارائه دهند و رضایت آنها را برای تولید فنس با کیفیت و مقاوم جلب کنند.

دستگاه فنس بافی تمام اتوماتیک

ساخت دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

همانطور که از کلمه اتوماتیک پیداست همه مراحل تولید فنس بصورت خودکار انجام می‌شود. البته آماده‌سازی و راه‌اندازی اولیه دستگاه باید توسط یک نفر اپراتور آموزش دیده انجام گیرد که پس از شروع بافت فنس، اپراتورِ دستگاه فقط عملیات نظارت بر تولید فنس را عهده دار است.
شایان ذکر است نوع طراحی و ساخت کلیه دستگاه‌های مجموعه ماشین سازی ملکی به گونه‌ای است که هر شخصی می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان و بدون هرگونه تخصص و مهارت قبلی آن را یاد بگیرد و بلا‌فاصله فعالیت خود را شروع کند.
ما در تلاش هستیم با استفاده از اخرین علم روز کارکرد دستگاه‌های خودکار را ساده‌تر کنیم، تا آنجایی که هر شخصی بدون آموزش اولیه و تنها با مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه بتواند با آن کار کند.

دستگاه فنس بافی تمام اتوماتیک آ900 جدید از سه رخ

بخش‌های دستگاه فنس‌بافی تمام اتوماتیک

دستگاه تمام اتوماتیک از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک دارای سه بخش اصلی مکانیکی، الکترونیکی و پنوماتیکی است. هر یک از این بخش‌ها بصورت هماهنگ با بخش‌های دیگر کارهایی را انجام می دهند که کار هریک از آنها بصورت موازی از کار قسمت‌های دیگر دستگاه تاثیر می گیرد.
در ادامه به توضیح نوع کارکرد هر یک از قسمت‌ها و تاثیرشان بر قسمت های دیگر اشاره می‌کنیم:

دستگاه فنس بافی تمام اتوماتیک آ900 جدید از سه رخ

بخش مکانیکی دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

بخش مکانیکی ماشین خودکار فنس‌بافی به چند قسمت تقسیم می‌شود؟
صفحه میز اصلی یا میز قالب بند دستگاه فنس‌بافی تمام خودکار:
همانگونه که از نام صفحه میز اصلی یا میز قالب بند برداشت می شود اصلی‌ترین قطعات دستگاه در این قسمت قرار گرفته‌اند. از آنجایی که قطعات نصب شده دارای وزن‌های مختلفی هستند و توزیع بار روی کل سطح صفحه به صورت یکنواخت نیست و فشار سنگینی به صفحه میز تحمیل می شود.
به همین دلیل ضخامت و استحکام این صفحه باید به گونه‌ای باشد که از بوجود آمدن هر گونه لرزش جلوگیری کند، تا از صحت و کیفیت بافت مفتول کاسته نشود.

یکی از قطعات قرار گرفته شده کنار میز قالب بند سیستم هرزگرد و در وسط صفحه، قالب اصلی دستگاه است که مفتول توسط آن بافته می‌شود. در کنار قالب، گیره قالب نصب شده که برای بستن قالب استفاده می‌شود.
در بخشی از صفحه میز، ابزار هدایت مایع روان کاری جای دارد که برای عبور راحت سیم در موقع بافته شدن توسط قالب، مایعی با خاصیت روان کننده بر روی قالب و مفتول ورودی می‌ریزد.
در قسمت کناری صفحه میز اصلی موتور محرک دستگاه یعنی موتور گیربکس که مهمترین عملیات را در کل سیستم تولید فنس انجام می‌دهد نصب شده است.

کار موتور گیربکس تولید و انتقال نیروی حرکتی است که با اتصال به جریان مستقیم برق تک‌فاز یا سه‌فاز تغذیه می‌شود و کار چرخاندن قالب برای کشیدن و بافت مفتول و همچنین تامین نیروی مکانیکی و حرکتی کلیه قسمت‌های دستگاه را انجام می‌دهد.

کانال بافت دستگاه فنس بافی تمام اتوماتیک آ900 جدید از نیمرخ

سیستم دکل دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک A900-حالت بسته

سیستم دکل دستگاه در حالت بسته(برای جابجایی و حمل راحت‌تر):
سیستم دکل دستگاه فنس‌بافی مفتول در نظر گرفته شده که برای تولید فنس و به صورت رول در کنار دستگاه تعبیه شده است را به سمت هرزگردها هدایت می‌کند.
دکل دستگاه فنس‌بافی تمام اتوماتیک از دو قسمت تشکیل شده است که قسمت اول نخ یا مفتول شماره یک و قسمت دوم نخ یا مفتول شماره دو را هدایت می‌کند.

دستگاه-فنس-بافی-تمام-اتوماتیک-آ900-جدید-نمای-کامل

سیستم دکل دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک A900-حالت باز

سیستم دکل دستگاه در حالت باز و آماده به کار:
دکل دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک بصورت جمع شو-باز شو هستند و حالت پروانه‌ای دارند. حالت پروانه‌ای بودن دکل دستگاه فنس‌بافی تمام اتومات برای حمل و نقل راحت تر به صورت جمع شو-باز شو تعبیه شده که موقع بارگیری دستگاه برای ارسال و همین‌طور موقع باراندازی، تخلیه دستگاه را بسیار سریع و راحت می‌کند.

دستگاه فنس بافی تمام اتوماتیک آ900 جدید از نیمرخ

هرز گردها در دستگاه فنس‌بافی تمام اتوماتیک

هرزگردها تشکیل شده از بلبرینگ‌هایی با کیفیت و روان هستند که کار یک دست کردن سیم مفتول، برای اعمال تنظیمات اولیه، برای ورود به قالب دستگاه را بر عهده دارند.
سیم مفتول برای ورود به قالب دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک بصورت مداوم در معرض اصطکاک با هرزگردها قرار دارد و از این رو مستعد خوردگی خواهد بود.
برای جلوگیری از خوردگی، هرزگردها از جنس فولادهای آلیاژی با کیفیت بالا در نظر گرفته می‌شود که از عمر بالایی برخوردار هستند.

هرز-گرد-دستگاه-فنس-بافی-تمام-اتوماتیک-1-نجف-عراق

سیستم روانکاری دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

کاربرد سیستم روانکاری دستگاه فنس‌بافی:
قالب دستگاه فنس‌بافی قطعه‌ای است شیاردار که تیغه هم در دل آن جای گرفته است. مفتول هدایت شده به سمت هرز‌گردها باید وارد قالب دستگاه  فنس‌بافی تمام اتوماتیک شده تا با تغییر حالت آن بتواند به فنس تبدیل شود. در واقع قالب یکی از مهمترین بخش‌های دستگاه فنس‌بافی به شمار می رود که دارای ورودی دو نخ و از جنس آلیاژهای مخصوص است.

تیغه-و-قالب-دستگاه-تمام-اتوماتیک-از-بالا


سیستم روانکاری قالب برای راحت و روان کار کردن قالب تعبیه شده است، و از آنجایی که سیم مفتول با ضخامت‌های مختلف با قالب دستگاه بصورت دائم اصطکاک دارند و داغ می‌شوند، برای خنک‌کردن قالب نیز کاربرد دارد.
سیستم خنک‌کاری و روان‌کاری دارای یک پمپ روغن است که عملیات پمپاژ روغن را عهده‌دار است. روغن پس از روان و خنک کردن قالب و تیغه دوباره به داخل مخزن دستگاه بر می‌گردد و عمل چرخش روغن تا زمانی که قالب در حال کار است ادامه دارد.
نوع روغن استفاده شده در سیستم روان‌کاری و خنک‌کاری دستگاه فنس‌بافی، روغن حل شونده و آب صابون Z1 (ضد یک) است که در صنایع فلزکاری و صنایع فولاد و آلومینیوم هم کاربرد دارد.

سیستم-روانکاری-دستگاه-فنس-بافی-تمام-اتوماتیک

ریل میز دستگاه فنس‌بافی تمام اتوماتیک

تنظیمات مورد نظر برای نوع بافت سیم مفتول در قسمت ریل میز انجام می‌گیرد. برای دستگاه‌های با ورودی تک‌نخ، تار و پود فنس را مشخص می‌کند و پس از بافت یک ردیف فنس، کار آماده‌سازی برای بافت ردیف جدید توسط ریل میز صورت می‌گیرد.

کانال بافت دستگاه فنس بافی تمام اتوماتیک آ900 جدید از نیمرخ

قیچی دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

کاربرد سیستم روان‌کاری دستگاه فنس‌بافی:
پس از خروج سیم مفتول از قالب و تمام شدن کار بافت توسط دستگاه باید سیم بافته شده توسط قیچی تعبیه شده در دستگاه چیده شود تا بافت ردیف بعدی مفتول بتواند آغاز شود. بخشی از تفاوت بین  فنس‌بافی دستی و فنس‌بافی اتوماتیک مربوط به بخش قیچی است.

قیچی-هوشمند-دستگاه-فنس-بافی-تمام-اتوماتیک-2-نجف-عراق

ریل میز دستگاه فنس‌بافی تمام اتوماتیک

دکل دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک بصورت جمع شو-باز شو هستند و حالت پروانه‌ای دارند. حالت پروانه‌ای بودن دکل دستگاه فنس‌بافی تمام اتومات برای حمل و نقل راحت تر به صورت جمع شو-باز شو تعبیه شده که موقع بارگیری دستگاه برای ارسال و همین طور موقع باراندازی، تخلیه دستگاه را بسیار سریع و راحت می‌کند.

سیستم-روانکاری-دستگاه-فنس-بافی-تمام-اتوماتیک

میز بافنده دستگاه فنس‌بافی تمام اتوماتیک

بخش دوم از قسمت مکانیکی ماشین فنس‌بافی خودکار، میز بافنده است که از این سه بخش تشکیل شده است:

1-کانال بافت:
کار اصلی کانال بافت دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک مهار کردن فنس برای بافت بهتر با کیفیت بالاتر و هدایت صحیح ورودی مفتول برای بافت جدید است که باعث جلوگیری از تداخل بافت می‌شود؛ همین کار سرعت بافت را به حداکثر می‌رساند. سیستم کانال بافت فقط در دستگاه‌های تمام اتومات برای بافت آسان با سرعت بالا نصب می‌شود.

2-شانه های دستگاه:
شانه های دستگاه کار نگه داشتن فنس را بصورت خودکار برای بافت جدید انجام می‌دهد و دیگر نیازی به نگه‌داشتن فنس توسط اپراتور نیست.

میز-بافنده-دستگاه-فنس-بافی-تمام-اتوماتیک

دو سر پیچ دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

کاربرد دو سر پیچ دستگاه فنس‌بافی-دو سر شکلات:
دو سر پیچ‌کردن ابتدا و انتهای فنس بافته شده بسیار حائز اهمیت است؛
به این دلیل که بعد از بافت فنس و رول‌کردن آن و در زمان نصب فنس، طاقه باید از استحکام کافی برخوردار باشد و فنس‌ها از طرفین باز نشوند. عمل دو سر پیچ کردن فنس دقیقا شبیه پیچاندن دو طرف کاغذ شکلات به دور شکلات است و از این رو از کلمه دو سر شکلات نیز در این قسمت استفاده می‌شود.
قسمت ابزار دو سر شکلات دستگاه فنس‌بافی تمام خودکار دارای دو نمونه است؛
یکی “دوسر پیچ تمام مکانیک” و دیگری “دوسر پیچ مکانیک همراه با پنوماتیک” است و می‌توان تعداد پیچ‌های هر دو طرف را هم به صورت تمام پیچ و هم بصورت خارداری، توسط بخش اِچ-اِم-آی (HMI) دستگاه تمام اتوماتیک فنس‌بافی برنامه دهی و تنظیم کرد.

دو-سر-پیچ-خودکار-دستگاه-فنس-بافی-تمام-اتوماتیک-2-نجف-عراق

دو سر پیچ مکانیکی یا الکترومکانیکی دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

کاربرد دو سر پیچ مکانیکی یا الکترومکانیکی دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک:
دو سر پیچ مکانیکی یا الکترومکانیکی دستگاه فنس‌بافی از چند قسمت تشکیل شده است:

1.موتور گیربکس:
موتور گیربکس نیروی مورد نیاز برای چرخاندن دوسر پیچ را تولید می‌کند.

2.شیر برقی:

3.جک:
جک نیروی تولید شده گیربکس را به پرس وارد می‌کند.

4.پرس:
پرس به جک متصل است و با فشار سیم‌های به هم حلقه شده را برای پیچش راحت‌تر تخت می‌کند.

5.دو سر پیچ:

دو سر پیچ شبیه به قیچی نیمه باز است که سیم‌ها در آن گیر می‌کند و با پرخیدن آن عمل پیچش انجام می‌شود.

6.سنسور:
سنسور دستور قطع عملیات پیچش را صادر می‌کند.

دو-سر-پیچ-خودکار-دستگاه-فنس-بافی-تمام-اتوماتیک-4-نجف-عراق

توری جمع‌کن دستگاه‌فنس‌بافی اتوماتیک

توری جمع‌کن، فنس بافته شده را بصورت رول یا طاقه به صورت اتوماتیک جمع می‌کند. توری جمع‌کن، تشکیل شده از وزنه‌ای است که به بیرون کشیدن فنس بافته شده کمک می کند و فنس را روی دستگاه محکم نگه می‌دارد.
پس از بیرون آوردن فنس توسط وزنه، که بوسیله چرخ دنده های تعبیه شده در این قسمت انجام می‌گیرد، فنس به انتهای دستگاه که سیستم رولینگ قرار دارد، هدایت می‌شود و با چند بار انجام دادن بافت از ابتدای ورود سیم مفتول تا قسمت رولینگ، شاهد تولید یک طاقه فنس کامل با بافت سالم و مستحکم هستیم.

دستگاه های فنس بافی تمام اتوماتیک آ900 جدید

قسمت‌های تشکیل دهنده توری جمع‌کن دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

توری جمع کن دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک از چه قسمت‌هایی تشکیل شده است؟
توری جمع‌کن دستگاه فنس‌بافی از 3 قسمت تشکیل شده است:

1-موتور گیربکس:
موتور گیربکس نیروی مورد نیاز برای جمع کردن طاقه فنس را تامین می‌کند.

2-غلطک:
غلطک عمل جمع کردن طاقه فنس را بصورت مکانیکی انجام می‌دهد.

3-سنسور:
سنسورها عملیات نظارتی انجام می‌دهند.

زمانی که فنس بافته و نیاز به شروع فعالیت غلط و موتور گیربکس رسید سنسورها دستور شروع جمع کردن را صادر کرده و طاقه فنس را جمع می کند و همینطور فنس بافته شده ای که جمع شد سنسور عمل اسپ کردن جمع‌شدن فنس را صادر می‌کند تا موتور گیربکس و غلطک، کار جمع شدن طاقه را استپ کنند.

بخش الکترونیکی دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

بخش الکترونیکی دستگاه فنس‌بافی تمام اتوماتیک بخش بسیار مهم و پیچیده ای است که در این بخش به اختصار توضیح داده می‌شود.

1-تابلو برق:

2-کنداکتور:

3-پی ال سی:

4-کنترل فازها و بارها:

5-صفحه مانیتور اچ ام آی:

بخش پنوماتیکی دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

بخش پنوماتیکی دستگاه فنس‌بافی بوسیله یک کمپرسور باد نیروی خود را تامین می‌کند.

جدول مشخصات فنی دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

ماشین فنس‌بافی تمام اتوماتیک چه مشخصاتی دارد؟

*ورودی مفتول: دو سیم
*قالب: یک تکه(برای تنظیمات سریع و کاهش اصطکاک)
*تعوض قالب: دارد
*بافت: خودکار(مجهز به سیستم امنیت بافت و خطایاب)
*ضخامت بافت: از مفتول 1/5 تا 4 میلیمتر
*اندازه چشمه‌های فنس: از 4 تا 8 سانتیمتر
*ارتفاع بافت: از حداقل اندازه تا 3 متر
*ظرفیت تولید: 1000 تا 1200 متر در یک شیفت کاری
*قیچی: هوشمند(تمام خودکار)
*دوسر پیچ: مکانیک و پنوماتیک (تک‌پیچ و تمام‌پیچ) با قابلیت برنامه دهی
*پرس دوسر پیچ: هوشمند
*دکل پروانه‌ای: برای جابجایی راحت و حمل و نقل آسان
*توری جمع‌کن: اتوماتیک تمام هوشمند

مشخصات الکترونیکی دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

*سیستم برق: PLC
*صفحه فرمان: HMI (نمایشگر لمسی)
*کنترل سرعت: اینورتر
*سنسور امنیتی ورودی مفتول و بافت
*برق مصرفی: تک‌فاز خانگی و سه‌فاز صنعتی
*سیستم کنترل از راه دور
*سیستم اعلان خطر
*مقدار برق مصرفی: 9 آمپر
*بروزرسانی سیستم بصورت آنلاین

ابعاد و وزن دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

*طول: 2 متر
*عرض: 4 متر و 30 سانتیمتر
*ارتفاع دستگاه: 1 متر و 50 سانتیمتر
*ارتفاع دکل: 2 متر و 50 سانتیمتر
*وزن: 1300 کیلو

قیمت دستگاه فنس‌بافی تمام اتوماتیک

قیمت دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک چگونه محاسبه می‌شود؟
قیمت دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک نسبت به دستگاه‌های نیمه اتوماتیک فنس‌بافی بیشتر است.
مواردی که در قیمت گذاری دستگاه تمام اتوماتیک تولید فنس تاثیر گذار است به چند بخش تقسیم می‌شود:
زمانی که گفته می‌شود دستگاه تولید توری حصاری بصورت اتوماتیک یا خودکار کار می‌کند و نسبت به دستگاه‌های غیر اتوماتیک یا دستگاه نیمه‌خودکار از قیمت بالاتری برخوردا است، این فکر به ذهن متبادر می‌شود که دستگاه توری حصاری باید بدون اپراتور کار کند، در صورتی که این طور نیست.
امکاناتی که در دستگاه فنس‌بافی دستی پیشرفته وجود ندارد و اپراتور باید انجام دهد در دستگاه اتوماتیک فنس‌بافی تعبیه شده است.
قیچی فنس یکی از کارهایی است که در دستگاه‌های غیر اتوماتیک توسط کاربر دستگاه صورت می‌گرفت ولی در دستگاه خودکار فنس‌بافی توسط بخش قیچی بصورت مکانیکی انجام می شود.
یکی از آیتم هایی که قیمت دستگاه را افزایش می‌دهد اضافه کردن بخش قیچی دستگاه است.
بعد از قیچی آیتم شکلات کن وجود دارد که پیچ‌کردن مفتول ها بوسیله این آیتم انجام می شود و تا قبل از این توسط اپراتور صورت می گرفت.
شکلات کن یا دوسرپیچ هم مبلغی را به قیمت کلی دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک می‌افزاید.
بخش سومی که باعث تمایز قیمتی ماشین خودکار فنس‌بافی می‌شود و مبلغ افزایش پیدا می‌کند تخلیه‌کن دستگاه است.
قسمت انتهایی دستگاه فنس بافی خودکار توری جمع‌کن دستگاه است و پس از بافت کامل مفتول تخلیه کن هوشمند فنس را بصورت رول جمع می‌کند و کار تخلیه فنس صورت می‌گیرد.

خدمات پس از فروش دستگاه فنس‌بافی اتوماتیک

*حمل و نقل، بارگیری و ارسال دستگاه بصورت رایگان
*آموزش و راه‌اندازی رایگان در محل
*دو سال گارانتی
*20 سال خدمات پس از فروش

*ارسال دستگاه به سراسر ایران رایگان انجام می‌گیرد و هزینه توسط ماشین‌سازی ملکی پرداخت می‌شود.

اسکرول به بالا