پرچم بریتانیا زبان انگلیسی

فروش : 09136847590  پشتیبانی : 09215377189

فنس Fence (توری حصاری) Fence netting

فنس یا توری حصاری چیست؟

فنس fence به شبکه منظم و به هم پیوسته گفته می شود که بوسیله تارها و پودهایی به هم تنیده شده است. جنس تارها و پودهای فنس یا توری حصاری متناسب با نوع کاربرد آن از مفتول هایی با آلیاژهای فلزی مختلف انتخاب و بافته می شود.
نحوه بافت این تار و پودها به شکل افقی و عمودی نیست بلکه به صورت مورب یا اصطلاحا ضربدری به هم تنیده می شوند. هرچقدر فاصله این تارها و پودها از هم بیشتر باشد شبکه های بافته شده که به آنها چشمه گفته می شود بزرگتر خواهد بود و هرچقدر فاصله تارها و پودها کمتر باشد چشمه های این شبکه کوچکتر خواهد شد.

فهرست مطالب

کار بافت فنس یا توری با دستگاه فنس بافی انجام می گیرد که مدل های مختلف و متنوعی دارد. فنس کاربردهای بسیار گسترده ای دارد. به سادگی می توان از نام توری حصاری دریافت که برای محصور کردن یا محافظت کردن از جایی یا مکانی که نیاز به مراقبت دارد استفاده می شود.

از موارد استفاده فنس می توان به پارک ها، باغ های میوه، بعضی از قسمت های سالن های ورزشی-آموزشی و مدارس، پایگاه ها و پادگان های نظامی، فرودگاه ها، ترمینال ها، اطراف مناطق حفاظت شده جنگل، داخل شهرک های صنعتی، مسکونی و ویلایی، مزارع پرورش شترمرغ و بوقلمون و پیست های اسب دوانی اشاره کرد.

کاربردهای فنس یا توری حصاری

فنس یا توری حصاری چه کاربردهایی دارد و در کجا استفاده می شود؟

کاربرد فنس کشی در صنعت کشاورزی

فنس کشی در کشاورزی چه کاربردی دارد؟

از راه هایی که برای علامت گذاری یا محصور کردن زمین یا فضاهایی که نیاز به حفاظ و ایمن سازی دارند، فنس کشی یا حصارکشی است. یکی از رایج ترین صنایعی که توری یا حفاظ در آن استفاده می شود صنعت کشاورزی است.
یکی از رایج ترین صنایعی که توری یا حفاظ در آن استفاده می شود صنعت کشاورزی است. در این صنعت برای جلوگیری از حمله حیوانات و جانوران وحشی و حفاظت از کشتزارها و محصولات و حتی برای جلوگیری از ورود حیوانات اهلی مثل گاو و گوسفند می توان از فنس کشی بهره برد.

همچنین برای نشانه گذاری زمین هایی محصول یا بذر خاصی در آن کشت می شود می توان از حصار با رنگ بندی های متفاوت استفاده کرد که با این نوع نشانه گذاری از فاصله دور نوع محصول و بذر کاشته شده قابل شناسایی است و شناسنامه آن مزرعه به شمار می رود.
حتی برای جداسازی زمین های کشاورزی عریض و طویل که دارای چندین مالک یا شریک هستند می توان از فنس با رنگ های مختلف استفاده کرد.

انتخاب و خرید فنس(توری حصاری)

برای خرید فنس باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید فنس مناسب و انتخاب نوع توری حصاری از اهمیت بالایی برخوردار است. بدیهی است نکات زیادی وجود دارد که در زمان خرید فنس با آنها روبرو می شویم و همین امر باعث می شود زمان زیادی را برای تحقیق و بررسی برای انتخاب بهترین گزینه صرف کنیم.
برای جلوگیری از اتلاف وقت و رسیدن به بهترین انتخاب در زمان کوتاه، منطقی به نظر می رسد که از افراد دانا و صاحب نظر در این حوزه کمک بگیریم.

با توجه به تنوع زیاد فنس و کاربردهای مختلف توری توجه به چند نکته برای انتخاب صحیح ضروری به نظر می رسد:

استحکام و امنیت بالا برای جلوگیری از ورود و مقاومت بالا در برابر تخریب

بدیهی ترین نکته در مورد انتخاب فنس، ایجاد و حفظ امنیت و جلوگیری از ورود به محوطه محافظت شده است. مقاومت و استحکام فنس باید به گونه ای باشد که با اصابت ضربه های حیوانات وحشی که بیشتر در فصل های سرد اتفاق می افتد، هیچ گونه آسیبی نبیند و ایستایی خود را حفظ کند.

نصب سریع و آسان و بدون درد سر

بعد از استحکام و امنیت که بسیار مهم است فنس خریداری شده باید توسط نصاب فنس در جای مورد نظر اجرا شود.

مقاومت در برابر رطوبت و جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی

نکته قابل توجه برای حفظ استحکام فنس هایی که عموما در فضای باز کار گذاشته می شوند جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی آن در مقابل رطوبت است. با توجه به منطقه جغرافیایی که فنس در آن جا نصب شده مواردی وجود دارد که می توان برای ممانعت از پوسیدگی فنس از آن بهره گرفت.
استفاده از سیم مفتول با ضخامت بالا می تواند سال ها به طول عمر فنس هایی که در مناطق مرطوب و بارانی نصب شده اند اضافه کند. بدیهی است که با بالا بردن ضخامت مفتول فنس وزن آن نیز افزایش می یابد و با افزایش وزن قیمت آن هم بالا می رود.

قیمت بهینه و مناسب و مقرون به صرفه بودن

راه کار دیگر برای جلوگیری از افزایش وزن و قیمت که بتوان طول عمر فنس را بالا برد این است که قبل یا بعد از نصب توری فنس ابتدا با پوششی از ضد زنگ آن را عایق کرد و بعد از خشک شدن با رنگ دلخواه آن را رنگ کرد.

نگهداری کم هزینه و آسان با طول عمر بالا

رنگ کردن باعث می شود فنس ها در برابر باران و حتی برف و بوران شدید بسیار مقاوم شوند و همچنین با کاهش ضخامت مفتول فنس بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و همچنین در صورت عدم خراش و آسیب دیدگی رنگ فنس دیگر نیازمند به نگهداری خاصی نخواهد بود.

ظاهر زیبا و دلنشین برای هماهنگی با محیط اطراف

استفاده از رنگ مناسب و هماهنگ با محیط اطراف موجب می شود تا حد زیادی به زیبایی مکانی که فنس در آن نصب شده است اضافه کند

پایه فنس

پایه فنس چیست؟

برای اینکه فنس بتواند محکم در جای خود ایستا بماند و در مقابل فشارهای بیرونی دوام بیاورد نیاز است که فنس ها به ستون ها یا پایه هایی تکیه داده و محکم شوند.
پایه هایی که توری به آن تکیه داده می شوند می تواند از جنس ها و ضخامت های مختلفی باشد.

از جمله این حایل ها می توان از قوطی های فلزی، لوله های آهنی یا داربستی از جنس آهن سیاه(ST37)، پروفیل های تو خالی، نبشی های آهنی و حتی تیرهای چوبی با ضخامت مناسب استفاده کرد.
در این میان بهترین و رایج ترین پایه های توری فنس، لوله ها هستند که هم از ایستایی بالایی برخوردارند و هم نسبت به موارد دیگر قیمت مناسب تری دارند.