پرچم بریتانیا زبان انگلیسی

فروش : 09136847590  پشتیبانی : 09215377189

قالب دستگاه فنس‌بافی

قالب و تیغه دستگاه فنس بافی

قالب دستگاه فنس بافی استوانه ای شیاردار از جنس آلیاژهای مخصوص است که تیغه در دل آن قرار گرفته و مفتول هدایت شده توسط هرزگردها با وارد شدن به قالب و تیغه تغییر شکل پیدا می کند و به فنس تبدیل می شود. قالب دستگاه فنس بافی با گیره به میز قالب بند بسته و محکم شده و تیغه با یک نیروی چرخشی درون قالب می چرخد؛ با ورود سیم مفتول به قالب و چرخش تیغه فنس بافی، مفتول به دور تیغه می چرخد و با چند دور چرخیدن از انتهای قالب به کانال بافت وارد می شود و با اتمام بافت و قیچی کردن سیم، این چرخه ادامه پیدا می کند.

آنچه در این مقاله می خوانیم

انواع قالب دستگاه فنس بافی

قالب تک سیم فنس بافی

قالب تک سیم یا یک نخ دارای یک شیار است که سیم هدایت شده را با چرخش تیغه فرم داده و بصورت یک رشته به سمت کانال بافت می فرستد.

قالب دو سیم فنس بافی

قالب دو سیم یا دو نخ دارای دو شیار است و دو رشته سیم مفتول را که بصورت همزمان وارد  قالب شده، با پیچش توسط تیغه، فرم داده و دو ردیف بافته شده را به سمت کانال بافت هدایت می کند و و به این ترتیب یک ردیف بافت فنس به پایان می رسد.

اجزاء قالب دستگاه فنس بافی

قالب فنس بافی

یک قطعه فلزی که دارای یک یا دو شیار است. قالب دو شیار هم زمان می تواند دو برابر قالب یک شیار عملیات فرم دهی مفتول را انجام دهد.

تیغه فنس بافی

تیغه یک ورق فلزی با ضخامت مشخص است که اندازه آن معمولا 3 برابر قالب دستگاه فنس بافی است. بخش ابتدایی تیغه با پیچ و مهره به یک گیربکس متصل است. بخش میانی تیغه در داخل قالب دستگاه می چرخد و بخش انتهایی بعد از قالب و به سمت کانال بافت در حال چرخش است.

جنس قالب و تیغه دستگاه فنس‌بافی

آلیاژهای مخصوص و ضد سایش

تیغه و قالب از جنس آلیاژهای فولادی ساخته می شود که با انجام عملیات حرارتی، مقاومت آنها را در برابر سایش بالا می برند تا با اصطکاک با مفتول از بین نرود.

مطالب این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظر خود را بنویسید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .